add
राजनीति विशेष स्थानीय खबर

झापामा नेकपा एकता प्रक्रिया टुंगियो

सन्तोष शर्मा
बनियानी, ३० फागुन
। नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी झापाको एकता प्रक्रिया टुंगिएको छ ।

आज नेकपा जिल्ला पार्टी कार्यालयमा बसेको कार्यदलको बैठकले झापाका १५ वटा स्थानीय तहमध्ये ६ वटामा पूर्वमाओवादी केन्द्र र ९ वटा स्थानीय तहमा पूर्व एमालेले नेतृत्व गर्ने निर्णय गरेसँगै एकता प्रक्रिया टुंगिएको नेकपा नेता मणिकुमार साम्पाङ (विजय)ले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार भद्रपुर, मेचीनगर, शिवसताक्षी नगरपालिका र हल्दिबारी, गौरीगञ्ज तथा झापा गाउँपालिकामा पूर्व माओवादीले नेतृत्व गर्नेछ । त्यस्तै, बिर्तामोड, कनकाई, दमक, गौरादह, अर्जुनधारा नगरपालिका, बुद्धशान्ति, कचनवकल, बाह्रदशी र कमल गाउँपालिकामा पूर्व एमालेले नेतृत्व गर्ने सहमति भएको उहाँले बताउनुभयो । ‘अब तीन दिनभित्रमा नेतृत्वको नाम छनोट हुनेछ’, उहाँले भन्नुभयो, ‘त्यसपछि एकता प्रक्रियताले पूर्णता पाउँछ ।’

झापाका १३१ वटा वडामध्ये ५३ वटा वडामा पूर्वमाओवादीले नेतृत्व गर्ने जनाइएको छ । बाँकी ७८ वटा वडामा पूर्व एमालेले नेतृत्व गर्ने निर्णय भएको छ । पार्टीको जिल्ला अध्यक्ष पूर्वएमालेले र सचिव पूर्वमाओवादीले लिने यसअघि नै सहमति भइसकेको छ भने इञ्चार्ज र सह–इञ्चार्ज केन्द्रीय तहबाटै टुंगो लाग्ने नेता साम्पाङले बताउनुभयो ।

अब बन्ने नेकपा झापाको १७५ सदस्यीय जिल्ला कमिटीमा पूर्वमाओवादीको भागमा ७० र पूर्वएमालेको भागमा १०५ सदस्य रहने छन् ।

Facebook Comments